Zielona herbata

Właściwości zielonej herbaty znamy od wieków. Już starożytni Chińczycy przypisywali jej cechy lecznicze. Z jej pomocą radzili sobie z takim dolegliwościami jak bóle głowy i depresje.
Jednak niedawno okazało się, że ta herbata ma jeszcze jedną ważną właściwość: zwiększa znacznie metabolizm. Dzięki temu pomaga spalać kalorie, a nawet tłuszcz. Przeprowadzone badania wykazały, że osoby pijące regularnie i codziennie 3-4 filiżanki zielonej herbaty mogą w ciągu miesiąca zrzucić kilka kilogramów.
Trzeba jednak powiedzieć sobie szczerze, że samo picie nie działa jak magiczna pigułka, która każdemu da piękną sylwetkę. Trzeba także odpowiednio się odżywiać. Jedna filiżanka zielonej herbaty pomoże spalić maksymalnie 80 kalorii. Dlatego tak ważne jest picie jej regularnie każdego dnia. Należy ją traktować jako naturalny suplement diety, który pozwala schudnąć.
Chcąc osiągnąć najlepszy rezultat, powinniśmy spożywać ją pół godziny po posiłku.
Mało kto wie, jak parzyć zieloną herbatę. Jest to bardzo ważny proces, ponieważ dzięki niemu można uzyskać jej wszystkie właściwości zdrowotne.
Pierwszym błędem popełnianym przez większość z nas, jest zalewanie zielonej herbaty wrzątkiem. Niestety, traci ona od razu wiele swoich cech leczniczych. Zalecaną przez koneserów temperaturą jest 85°C. Czas parzenia – to od dwóch do pięciu minut. Jeżeli pragniemy herbaty na pobudzenie, to dwie minuty, a na uspokojenie – około pięciu minut.
Odchudzanie jest procesem długotrwałym, wymagającym silnej woli i wykonania pewnego wysiłku. Tylko wtedy można liczyć na efekty. Nie ma sensu rezygnować z odchudzania po kilku dniach.
Efekty w końcu muszą przyjść, jednak wymagają czasu. Nie ma diety-cud, jest tylko zmiana nawyków żywienia, która spowoduje w dłuższym czasie spadek wagi.

Źródło: Artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *