Drób

Dieta dopuszcza, a wręcz zaleca jedzenie drobiu – mięsa z kurcząt i indyków. Jest tu jednak kilka zastrzeżeń.
Usuń skórę z kurczaka!
Jedzenie skóry kurcząt czy indyków jest stanowczo zakazane dla osób, które ograniczają spożywanie tłuszczów. Pamiętajmy, że skóra ta zawiera duże ilości tłuszczów nasyconych! Dlatego też nie zaleca się skrzydełek, które po obraniu ze skóry mają właściwie same kosteczki… Aha, obierz skórkę przed przyrządzeniem potrawy, żeby tłuszcz z niej nie przedostał się do chudego mięsa.
Drób z fermy
Jeśli tylko masz taką możliwość, o którą w miastach jest coraz trudniej, unikaj drobiu z ferm drobiarskich, w których chowane są one w niewielkich klatkach. Najlepsze są kurczaki czy indyki z gospodarstw, gdzie ptaki mają możliwość wolnego wychowu – chodzenia po podwórku. Te najczęściej karmione są też o wiele zdrowiej: nie chemicznie, ale własnymi zbożami rolnika.
Przyrządzanie
Zapomnij o smażeniu czy duszeniu w gęstych i tłustych sosach! Tylko pieczenie na ruszcie (grill), w piekarniku lub gotowanie na parze. To ostatnie stosuję najczęściej, bowiem już po obraniu ze skóry i z tłuszczu parownik pozwala wytopić resztki, do których nie udaje się dotrzeć.
Kaczki?
Co prawda, kaczki bez wątpienia zaliczane są do drobiu, jednak ich mięso jest zbyt tłuste do tej diety. To samo dotyczy gęsiny.
Dozwolone są natomiast perliczki i przepiórki.
Inne ptactwo?
Dzikie kaczki i inne dzikie ptaki (bażanty, kuropatwy) można spokojnie jeść, gdyż u nich zawartość tłuszczu jest o wiele mniejsza niż u ptaków hodowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *