Kremy na wysuszoną skórę

Z lektur wynika, że osoby, które przed rozpoczęciem diety Dukana miały tłustą skórę czy kłopoty z trądzikiem, zauważą znaczną poprawę cery.
Gorzej jednak z tymi, którzy mieli skórę normalną (jak ja) lub suchą. Szczególnie u osób 40+ i starszych skóra wyraźniej się marszczy. Trzeba i warto wspomóc swoją skórę – chociażby tylko w miejscach widocznych – na twarzy, szyi, dłoniach… Choć im większą powierzchnię obejmiemy dbałością, tym lepiej dla ogólnego samopoczucia.

Od kilku tygodni stosuję codziennie 1-2 z 4 kremów. Zaczęłam się smarować, kiedy skóra na szyi zaczęła wyglądać po prostu brzydko. Ponieważ dotychczas prawie w ogóle nie stosowałam kremów, widzę wyraźną poprawę stanu skóry.
Używając duże ilości, dobierałam kremy ostrożnie pod względem opłacalności. Chciałam się podzielić swoim doświadczeniem co do wyboru (nie mam nic wspólnego z reklamą tych produktów!).

Poniższe opisy częściowo pochodzą z opakowań poszczególnych kremów.

Po każdej kąpieli stosuję wcieranie w skórę Slim extreme 3D firmy Eveline Cosmetics (produkt polski). Jest to krem wyszczuplający + ujędrniający i antycellulit. Duża tuba ma pojemność 250 ml.
Wcieram go w ramiona, przedramiona, nogi i biodra.

Codziennie rano wklepuję w szyję i twarz Krem na bazie oliwy z oliwek firmy Herbamedicus (produkt niemiecki). Zalecany jest z powodu swoich właściwości regenerujących skórę twarzy i ciała. Nawilża, nie pozostawiając tłustej warstwy. Okrągłe pudełko ma pojemność 250 ml.

Wieczorem przed snem wklepuję w szyję, twarz i ręce Maść z wyciągiem z rokitnika firmy Herbamedicus (produkt niemiecki). Doskonale nawilża i stymuluje do regeneracji komórki, dzięki czemu skóra odzyskuje swoją jędrność i elastyczność. Okrągłe pudełko ma pojemność 250 ml.

Okazyjnie, co 2-3 dzień wieczorem stosuję Aloe Vera fitness balsam z serii Krauterhof, firmy Iris Cosmetics (produkt niemiecki). Jest to balsam aloesowy o działaniu intensywnie nawilżającym i odświeżającym. W naturalny sposób wspomaga regenerację skóry, przywracając jej gładkość i elastyczność. Okrągłe pudełko ma pojemność 250 ml.

Wszystkie cztery kosmetyki można dostać w sklepach ziołowych. Zapłaciłam za nie pomiędzy 10 a 20 zł za każdy, co przy tak dużych opakowaniach wydaje mi się opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.