Skutki nadwagi

Ponieważ tę stronę kieruję głównie do ludzi dorosłych, a nawet dojrzałych, wiem, że zdają oni sobie sprawę z przemijania własnej sprawności, a w każdym razie czują to bardziej od ludzi młodych.
Liczę też na zrozumienie prostej teorii bilansu energetycznego: otyłość jest zawsze następstwem nadmiernego jedzenia. Zapotrzebowanie na pokarm zmienia się w czasie – większe jest w okresie wzrostu młodego organizmu, mniejsze zaś na starość. Niestety, odczucia apetytu, głodu i sytości nie zawsze idą w parze z realnym zapotrzebowaniem. A skutki?

 • Zaczyna się od zbyt ciasnych ubrań. Potem właściwie cała zawartość szafy nadaje się tylko na strych. Zaczyna ci być wszystko jedno, w co się ubierasz… i tak we wszystkim wyglądasz grubo.
 • Ciężkie ciało sprawia, że zniechęcasz się do wielu ciekawych zajęć. Niektóre czyni wręcz niedostępnymi dla ciebie – np. wędrówki po górach, gra w tenisa… Wiele tracisz.
 • Jeżeli wcześniej byłaś/byłeś osobą atrakcyjną, niekorzystna zmiana wyglądu odbija się bardzo niekorzystnie na twojej psychice.
 • Ciężkie ciało obciąża stawy – im dłużej, tym bardziej są one nadwyrężone i w końcu zaczynają odmawiać posłuszeństwa – protestując bólem. Zaczyna się od dyskomfortu z poruszaniem, a potem… blogi odchudzających się pełne są opowieści o endoprotezach stawów kolanowych, operacjach.
 • Choroby układu krążenia są wprost zależne od wagi: osoby otyłe muszą mieć kłopoty z całym systemem naczyń krwionośnych, który nie może podołać w obsłudze dużego ciała. Serce po prostu się męczy. Jeżeli mu nie pomożesz, wkrótce może nie wytrzymać… U grubasów rokowania po zawale serca są gorsze niż u osób przeciętnej wagi.
 • Miażdżyca tętnic u osób otyłych pojawia się znacząco wcześniej.
 • Otyłość zwiększa ryzyko cukrzycy
 • Otyłość często łączy się z kamicą żółciową, jednocześnie zwiększając ryzyko podejmowane podczas operacji.
 • Umieralność grubasów jest przeciętnie o połowę wyższa od średniej populacji.

1 odpowiedź na Skutki nadwagi

 1. Olga CURTIS, Wrocław pisze:

  ODCHUDZANIE PRZY NADWADZE / OTYŁOŚCI: INTELIGENTNE, TAKIE POLECAM. *****

  1. Jemy niskotłuszczowo czyli: INDEKS ŻYWIENIOWY, TJ. IŻ PRODUKTU.

  2. Niskowęglowodanowo, a zatem: NISKIE WĘGLOWODANY, TJ. DO 26% WZROSTU.

  PUENTA TO, IŻ PRODUKTU:
  Organizm sam wykorzystuje złogi trójglicerydów w żyłach, oczyszczając je. Zwyczajne biologiczne reakcje, które równocześnie eliminują miażdżycę i nadciśnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.